REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33: propozycja formacyjna związana z błogosławionym Prymasem Stefanem Wyszyńskim oraz błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką.
 
We współpracy z Archidiecezją Warszawską oraz Komitetem Beatyfikacyjnym proponujemy gotowe i przystępne materiały duszpasterskie:

Wszystko postawić na Maryję” 
 
To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.
 
 “Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.
bł. Prymas Stefan Wyszyński

Niech losy naszej ojczyzny, naszych diecezji, każdej parafii, każdego kapłana, każdej rodzin i każdego człowieka będą złożone w ręce Matki Najświętszej.

Proponowane terminy:
IV Edycja: 25.04 - 28.05.2022

Celem Rekolekcji BEATYFIKACJA33 jest między innymi:
-       praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego,
-       poznanie nauczania bł. Siostry Elżbiety Róży Czackiej,
-       wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującą postawę służby: odpowiedzialność za parafię, zaangażowanie w życie parafii oraz w dzieła ewangelizacji,
-       przygotowanie do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.
 
Sprawdzone narzędzie duszpasterskie oraz jego owoce
Rekolekcje BEATYFIKACJA33 powstały w oparciu o rekolekcje ODDANIE33(www.oddanie33.pl),  które są sprawdzonym narzędziem duszpasterskim.  Rekolekcje te spotkały się już z uznaniem księży biskupów oraz licznych kapłanów. W samym 2020 roku w rekolekcjach ODDANIE33 uczestniczyło około 500.000 osób. 

Uczestnicy rekolekcji dają świadectwa o pogłębieniu relacji z Jezusem i Maryją oraz podkreślają doświadczenie przemiany serca. Pojawia się w ich sercu chęć służby i zaangażowania w działalność parafii. Rodzą się liczne inicjatywy modlitewne. Wzmacniają się lub odradzają już istniejące ruchy. Zwiększa się liczba osób uczestniczących w Eucharystii oraz osób adorujących Najświętszy Sakrament.

Historię uczestników można przeczytać TUTAJ.
 
Ks. Michał, parafia pw. Św. Jan Kantego, pisze tak:
Oddanie Matce Bożej, jakie dokonało się w parafii, w której posługuję, po pierwsze poruszyło naprawdę głęboko grupę ludzi, którzy  zapragnęli dać z siebie więcej na rzecz całej wspólnoty parafialnej. Wzrosło ich zaangażowanie, zaczęli głębiej przeżywać wiarę. Poza tym sam doznałem nawrócenia własnego i duszpasterskiego patrząc na to, czego Pan Bóg dokonuje w sercach parafian
 
Treści rekolekcyjne są dostępne w trzech formach: w wersji drukowanej, dźwiękowej oraz wideo - dzięki czemu każdy parafianin będzie mógł w nich uczestniczyć w najbardziej optymalny dla siebie sposób. Czas trwania codzienne medytacji to około 15 minut.

Więcej informacji dla parafii znajduję się w zakładce DLA PARAFII.